Про це повідомила пресслужба ДТЕК.

У компанії зазначили, що за минулий тиждень, з 28 листопада по 4 грудня, фахівці операторів системи розподілу “ДТЕК Мережі” відновили роботу електромереж, що були пошкоджені внаслідок бойових дій, для 43 тисяч родин у 39 населених пунктах Донецької та Дніпропетровської областей.

Більшість цих населених пунктів регулярно страждає через російські обстріли, тому енергетикам доводиться регулярно повертати їм світло. Попри високу інтенсивність бойових дій та обстрілів, фахівцям вдалося повернути світло для 40 тисяч родин у Донецькій області. На Дніпропетровщині — ще майже 3 тисячам.

За даними ДТЕК, без світла поки що залишається 96 населених пунктів у Донецькій області.

“Кожного дня ДТЕК повертає світло десяткам тисяч українців. Лише за минулу добу наші фахівці відновили роботу електромереж, що були пошкоджені обстрілами, у 25 населених пунктах Донеччини та Дніпропетровщини. Світло знову з’явилось у 22 тисячах осель. Спеціалісти операторів систем розподілу “ДТЕК Мережі”, попри обстріли та складну ситуацію з бойовими діями, продовжують відновлювати електромережі за дозволом Збройних сил України та ДСНС”, — зауважив генеральний директор “ДТЕК Мережі” Олександр Фоменко.

Зазначимо, що 5 грудня під час масованої ракетної атаки з боку РФ, найбільше постраждали Одеська та Київська області. Через пошкодження деяких електростанцій та частини електромереж в енергосистемі країни знизилось виробництво електроенергії. Для збереження балансу в енергосистемі в усіх регіонах України тимчасово застосували аварійні відключення.

Проте енергетики запевнили, що ремонтні бригади роблять все можливе, щоби подати електропостачання резервними схемами там, де це можливо. Зокрема, в більшій частині Одеської області вже відновлено енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури: лікарень, котелень, водоканалів.

Нагадаємо, що 5 грудня відбулась восьма масована ракетна атака країни-терориста на наші енергетичні об’єкти. За даними Повітряних Сил ЗСУ, збито понад 60 ракет із більш ніж 70, випущених окупантами. Наразі ситуація складна, але контрольована. Енергосистема України зберегла свою цілісність і продовжує працювати синхронно з мережею континентальної Європи.