Про це свідчить дослідження, проведене Оксфордським університетом, пише міжнародне інформагентство Reuters.

“Після двох доз вакцини рівні нейтралізуючих антитіл були вдвічі вище після більш тривалого інтервалу дозування у порівнянні з більш коротким інтервалом дозування”, – заявили автори.

Вважається, що нейтралізуючі антитіла відіграють важливу роль в імунітеті проти коронавірусу, але не в цілому, оскільки Т-клітини також грають певну роль.

Дослідження показало, що загальні рівні Т-клітин були в 1,6 рази нижче при тривалій перерві в порівнянні з інтервалом в 3-4 тижні, але більш високу частку становили “допоміжні” Т-клітини, які підтримують довгострокову імунну пам’ять.

Результати дослідження підтверджують думку про те, що, хоча для забезпечення повного захисту від Delta-штаму необхідна друга доза, відстрочка цієї дози може забезпечити більш сильний імунітет, навіть якщо це буде відбуватися за рахунок захисту в короткостроковій перспективі.

У грудні минулого року Великобританія збільшила інтервал між дозами вакцини до 12 тижнів, хоча в компанії Pfizer попередили, що немає ніяких доказів, що підтверджують відмову від тритижневої перерви.

Наразі Великобританія рекомендує 8-тижневу перерву між дозами вакцини, щоб швидше дати більшій кількості людей високий захист.

“Я думаю, що 8-й тиждень – це золота середина”, – сказала журналістам Сюзанна Дуначі, головна авторка дослідження.

  • Американські органи охорони здоров’я досліджують потребу введення третьої дози вакцини проти коронавірусу, аби краще захистити населення від штаму Delta.