#Букви, як завжди, зібрали для вас найсмішніші меми та найгостріші коментарі.

У п’ятницю, 16 квітня, президент Володимир Зеленський спільно з  першою леді Оленою Зеленською та прессекретаркою вирушили до Франції. Там президент мав зустріч віч-на-віч з французьким лідером Еммануелем Макроном. Удвох вони в режимі відеоконференції провели перемовини з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель.

За підсумками перемовин відбувся брифінг Зеленського, на якому його супроводжувала прессекретарка Юлія Мендель. Вбрання останньої прикуло до себе увагу користувачів та користувачок соцмереж.

Речниця президента була вдягнена в блузу нюдового кольору з масивним поясом та довгу спідницю молочного кольору.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Iuliia Mendel (@iuliia_mendel)

І хоча в Мережі бурхливо обговорювали, чи такі силуети пасують пані Мендель….

Ми — не стилісти, тож оминемо розмірковування про це. Натомість звернемо увагу на інше — на окуляри. Точніше, на той нехитрий спосіб їх носіння, який обрала прессекретарка президента.

Користувачі соцмереж акцентували на недоречності й окулярів, що звисають на декольте Юлії Володимирівни, і цього лука загалом…

Хтось намагався знайти  доречніше середовище для такого вбрання…

Інші звертали увагу на відсутність гармонії в одязі президента й речниці:

І навіть розмірковували про універсальність лука Мендель:

З народної мемотворчості випливає, що користувачі відчували від цих фото один і той же вайб:

Однак не лише  Мендель викликала занепокоєння коментаторів. У  рамках візиту до Франції Олена Зеленська відвідала Версальський палац — колишню резиденцію французьких королів. Там нею було запущено україномовний аудіогід.

Для заходу перша леді обрала кежуел-лук. Вона з’явилася у світлому шкіряному тренчі, білій блузі, темних штанах вільного крою. Образ був доповнений білими кросівками Veja.

Взуття Зеленської, як і того разу, коли вона відвідала музей в Омані в шльопанцях, не залишило українських фейсбучан байдужими.

Дехто візуалізував свої пропозиції щодо того, як вбрання можна було б поліпшити:

Фахівці наголошують, що в разі  з Мендель та Зеленською йдеться не лише про проблему зі смаком, а й про певні порушення етикету.

Так, блогерка Марта Госовська помітила такі проблемні моменти в образі Зеленської:

  • Перша леді обрала взуття, яке не мають носити під час офіційних візитів державного рівня (тим паче, що всі решта осіб на фото з Версалю — у туфлях). Але ситуацію можна було б легко виправити, навіть залишивши кросівки замість туфель.

“Протоколіст би легко запобіг цій халепі: якби перша леді наполягала, що хоче взути кроси, бо ноги відвалюються від просто туфлель, то він би порадив не білі і не брендовані так кричуще. І все. Було б не так трагічно”, — зазначає Марта.

  • Тренч, у якому з’явилася Зеленська, є верхнім одягом, а його  за нормами етикету  можуть не знімати лише королева та члени королівської родини.

Коментуючи ситуацію з Мендель, Госовська акцентує, що її костюм є невдалим для офіційних зустрічей, оскільки недоречно підкреслює її жіночність.

“Костюм цей ультрамодний, і був би гарним свідченням модної обізнаності пані Мендель, якби його одягли на неофіційне афте-паті (попередньо знявши окуляри з декольте, звісно). А на пресконференції це хибне рішення. І тут теж мав би втрутитися  протоколіст, але, але…”, — пише блогерка.

Стосовно окулярів, вони, як зазначає Госовська, є неприпустимим в офіційному костюмі важким аксесуаром. І якщо окуляри є, вони мають бути виключно на очах.