Про це повідомляє американський телеканал Fox News.

Після смерті принца Філіпа починається нова фаза в правлінні королеви Єлизавети II. Експерти не можуть дати точний прогноз стосовно того, як довго королева ще осідатиме трон, а також — якою буде монархія в майбутньому та чи буде взагалі.

“Королева наблизилася до нової фази свого правління… Тепер вона вдова, і невідомо, як на це відреагує”, – сказала Анна Вайтлок, директорка Центру вивчення сучасної монархії.

Більшість експертів гадає, що навряд чи Єлизавета відмовиться від престолу, якщо враховувати її відданість державній роботі.

Однак, вона вже почала передавати більше обов’язків принцу Чарльзу, своєму сину. Вірогідно, після смерті чоловіка цей процес лише прискориться.

Передавати обов’язки сину королева почала у 2013 році. Тоді вона відмовилася від дальніх польотів. Її місце на важливих зустрічах за кордоном зайняв принц Чарльз.

У 2017 році Чарльз замість королеви був на щорічній церемонії Дня пам’яті, присвяченій закінченню Першої світової війни. Це був перший випадок, коли королева не виконала свого прямого обов’язку.

Саме з 2017 року Чарльз взяв на себе більшість обов’язків королеви стосовно відвідин масових заходів.

Історик та автор книги “Сімейна фірма, монархія, засоби масової інформації та британська громада 1932 – 1953” Ед Оунес вважає, що перехід щодо передачі королівського престолу вже розпочався.

“Найближчими роками принц Чарльз значно  частіше з’являтиметься на публіці й люди будуть сприймати його, як майбутнього короля”, – сказав історик.

Конституційно смерть принца Філіпа ні на що не впливає. Єдине — це вплинуло на королеву. Вона й далі старішає й стає все вразливішою.

Єлизавету порівняли з королевою Вікторією, яка відмовилася від публічного життя після того, як у 42-річному віці помер її чоловік, принц Альберт. Кілька років тому Єлизавета сказала про те, що залишатиметься королевою до останнього дня свого життя.

У середу, 21 квітня, королеві Великобританії Єлизаветі II виповниться 95 років. У зв’язку зі смертю її чоловіка – принца Філіпа ця подія пройде стримано. Це буде перший день народження королеви Єлизавети після смерті її чоловіка, похованого в суботу в каплиці Святого Георгія в Віндзорському замку. Він помер 9 квітня у віці 99 років, всього за два місяці до свого 100-річчя.

  • #Букви зібрали знакові фото, які розповідають про життєвий шлях герцога Единбурзького.
  • Член британської королівської родини принц Ендрю розповів, як королева Єлизавета II переживає відхід з життя чоловіка принца Філіпа. За його словами, вона “описала це як величезну порожнечу, яка залишилася в її житті”.
  • Герцог Единбурзький принц Філіп перед смертю покликав свого сина принца Чарльза та озвучив свою останню волю.