Про це поінформували в Національному олімпійському комітеті України.

Про перемогу Магучіх у номінації “Зірка, яка сходить” було оголошено під час церемонії нагородження EA Golden Tracks, що проходила в Талліні (Естонія).

“Я дуже щаслива стати переможницею в номінації “Зірка, яка сходить”… Це чудова мотивація для того, щоб працювати ще наполегливіше і досягти мети”, – зазначила українська спортсменка.

Як поінформували у Федерації легкої атлетики України, в 2019 році Магучіх виграла чемпіонат Європи U20. 30 вересня вона стала наймолодшою в історії медалісткою дорослих чемпіонатів світу, вигравши в Досі “срібло” в стрибках у висоту і двічі побивши юніорський світовий рекорд (2,02 м і 2,04 м).

Українка не була присутня на церемонії нагородження в Талліні, оскільки раніше підтвердила участь у церемонії нагородження ЕОК Piotr Nurowski Best European Young Athlete Prize, яка проходила у Варшаві в цей же день.

У трійку фіналістів у номінації “Зірка, яка сходить” потрапив також українець Михайло Кохан. У 2019 році він виграв чемпіонат Європи U20 з юніорським рекордом континенту з метання молота (84,73 м), а в жовтні посів п’яте місце вже на дорослому чемпіонаті світу. Переможцем став чемпіон світу з десятиборства німець Ніклас Кауль.

Легкоатлеткою року названо чемпіонку світу зі стрибків у висоту Марію Ласіцкене, яка виступає під нейтральним прапором, а найкращим легкоатлетом – чемпіона світу з бігу на 400 метрів з бар’єрами норвежця Карстена Варгольма.

ДОВІДКА. Кращий легкоатлет року в Європі (англ. European Athlete of the Year Trophy) – щорічна премія, що присуджується двом легкоатлетам (чоловікові і жінці), які виступають за європейську країну. Премія організована Європейською легкоатлетичної асоціацією, вручається з 1993 року.

З 2007 року вручається премія “Зірка, яка сходить” кращим молодим легкоатлетам, які не досягли 23-річного віку.

• На етапі “Діамантової ліги” в Юджині (США) українська висотниця Ярослава Магучіх встановила унікальне досягнення, ставши наймолодшою атлеткою, яка подолала планку висотою 2 метри.
  • У жовтні минулого року чемпіонка Європи в бігу на 800 метрів Наталія Прищепа була удостоєна спеціальної нагороди Fair Play Award (премії за чесну гру) за допомогу суперниці.