Про це повідомляється на офіційному сайті змагань.

Так, українці посіли одразу два місця на подіумі у плаванні на дистанції 100 метрів на спині (змагання відбувалися серед спортсменів із порушеннями зору). Михайло Сербін завоював “золото”, а Віктор Смирнов став срібним призером.

Як зазначає “Суспільне”, українці не були серед головних претендентів на медалі: у кваліфікації їх випереджали за часом китаєць Бозун Ян, ісландець Мар Гуннарссон, а також нідерландець Рог’єр Дорсман.

Проте у фінальному запливі Сербіну і Смирнову вдалося випередити своїх конкурентів.

Третє місце посів китаєць Бозун Ян.

Володарем золотої нагороди на дистанції 200 метрів у комплексному плаванні став українець Денис Дубров.

Як інформує “Суспільне”, український спортсмен мав найкращий час кваліфікації перед фіналом. Його головним конкурентом був американець Роберт Грізвольд. Проте у фіналі Дуброву довелося поборотися з двома китайськими плавцями – Ксу Хайцзяо та Яном Гуанлуном. Українець випередив   обох.

Денис Дубров має ураження опорно-рухового апарата і виступає в паралімпійській категорії S8 (це спортсмени з ампутованими кінцівками та ті, які мають церебральний параліч).

А українська плавчиня Єлизавета Мерешко стала дворазовою паралімпійською чемпіонкою в Токіо. Вона завоювала “золото” на дистанції 100 метрів брасом.

На фініші українка показала час 1:40.59 хвилин.

Варто зазначити, що в перший день змагань Мерешко також завоювала золоту медаль для України. Тоді вона прийшла першою на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Спортсменка змагається у категоріях S6, S7, SB5 та SM6 – параатлети, що використовують для руху лише тулуб та руки. Такі спортсмени мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч. У Мерешко церебральний параліч.

• Перший день змагань на Паралімпійських іграх-2020 у Токіо Україна завершила у Топ-5. Українські параатлети вибороли вісім медалей: одне “золото”, п’ять срібних нагород та дві “бронзи”.
  • Наступного дня українська плавчиня Єлизавета Мерешко здобула другу медаль для України на Паралімпійських іграх у Токіо (Японія).
  • 27 серпня у Токіо завершився третій день Паралімпійських ігор. Україна завоювала 13 медалей і залишилася у ТОП-10 медального заліку.