Про це поінформували в Паралімпійському комітеті України. Крім того, дані оприлюднені на офіційному сайті змагань.

Крипак став володарем золотої нагороди на дистанції 400 метрів вільним стилем. Він виступав у класі S10 (спорстмени з мінімальним ушкодженням тіла, що впливає на функціонування ніг, або ж з ампутованою ступнею чи кінцівкою нижче коліна).

Як інформує “Суспільне”, у фіналі 400 метрів вільним стилем український спортсмен був одним із претендентів на медалі. За часом у кваліфікації його випереджали нідерландець Бас Таккен, канадець Александр Еліотт та австралієць Томас Галлахер.

Однак у фіналі Крипак розпочав заплив лідером і зрештою став переможцем запливу (подолав дистанцію менш, ніж за 4 хвилини).

У Токіо українець уже виборов два “золота” в 100-метрівці вільним стилем та батерфляєм, а також “срібло” – у 50-метрівці вільним стилем.

Крім того, українці сьогодні завоювали ще дві “бронзи”:

Іван Май та Лев Кац – у командній грі в настільний теніс;

Яна Бережна – в жіночому плаванні на дистанції 100 метрів брасом.

• Перший день змагань на Паралімпійських іграх-2020 у Токіо Україна завершила у ТОП-5. Українські параатлети вибороли вісім медалей: одне “золото”, п’ять срібних нагород та дві “бронзи”.
  • Другого дня українська плавчиня Єлизавета Мерешко здобула срібну медаль для України.
  • 27 серпня, на третій день, Україна завоювала 13 медалей і залишилася у ТОП-10 медального заліку.
  • У четвертий день Паралімпійських ігор-2020 Україна завоювала 12 медалей та увійшла до ТОП-5 медального заліку.
  • 29 серпня, у п’ятий день змагань,  паралімпійська збірна України завоювала дві золоті нагороди, п’ять срібних, дві бронзові медалі. Параатлетка встановила рекорд Європи у штовханні ядра.
  • 30 серпня, у шостий день змаганьпаралімпійська збірна України завоювала дві золоті, 5 срібних і 4 бронзових нагороди. Український плавець переміг у змаганнях зі світовим рекордом.
  • У сьомий день Паралімпійських ігор-2020 українська збірна завоювала 13 медалей та закріпилася в першій п’ятірці медального заліку.