Уполномоченный Президента Украины по делам детей Николай Кулеба рассказал, что в Херсонской областной клинической больнице мертворожденных детей считали биомусором и попросту выбрасывали на свалку.

Об этом Кулеба написал в Facebook.

“В это было трудно поверить, когда мне об этом рассказал отец, ребенок которого родился вовремя, но мертвым. Поэтому я приехал в Херсонскую областную клиническую больницу, чтобы лично убедиться в том, что больница утилизирует мертворожденных детей вместе с послеоперационными отходами”, – отметил уполномоченный Президента.

По его словам, главный врач больницы с более чем 20-летним стажем смог только извиниться и отметил, что это их вина, и он не знал, что мертворожденный ребенок не является плодом, и поэтому должно быть проведено достойное захоронение.

Николай Кулеба отметил, что в этой больнице годами мертворожденные дети утилизировались как медицинские отходы.

Уполномоченный Президента обратился к главе Херсонской облгосадминистрации с требованием провести служебное расследование относительно данной ситуации и выяснения, куда идут средства, выделенные на такие захоронения из местного бюджета, а также в Министерство здравоохранения Украины относительно соответствующих разъяснений и проверок в других регионах.

Мертвонароджених дітей вважали біосміттям та викидали на звалище

Мертвонароджених дітей вважали біосміттям та викидали на звалище. В це було важко повірити, коли мені про це розповів батько, дитина якого народилася вчасно, але мертвою. Тому я приїхав до Херсонської обласної клінічної лікарні, щоб особисто переконатися в тому, що лікарня утилізувала мертвонароджених дітей разом з післяопераційними відходами. Це нелюдське ставлення, і не існує жодного виправдання такому вчинку. Як можна кинути дитину, вже сформовану, як непотріб, в один ящик з біовідходами? Це неприпустимо! Головний лікар з більш ніж 20-річним стажем зміг лише вибачитися та зазначив, що це їхня провина, і він не знав, що мертвонароджена дитина не є ПЛОДОМ, і тому повинно бути проведене гідне поховання. І в даній лікарні роками мертвонароджені діти утилізовувалися як медичні відходи. Закон говорить про гідне ставлення до мертвонароджених дітей та про гідне поховання. Проте лікарі його роками не дотримувалися. Які зміни в законодавстві ще потрібні, якщо ви й ті, що є, не читаєте і не виконуєте? Є чіткі інструкції й закони, яким необхідно слідувати. Навряд чи ви змогли б зробити таке з власними дітьми. Скільки ще таких випадків по всій країні, про які не повідомляється? Я звернувся до губернатора Херсонської області з обов’язковим проведенням службового розслідування щодо даної ситуації та з’ясування, куди йдуть кошти, виділені на такі поховання з місцевого бюджету. А також до Міністерство охорони здоров’я України стосовно відповідних роз’яснень та перевірок в інших регіонах!

Опубліковано Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба Вівторок, 18 вересня 2018 р.

В Киеве правоохранители разоблачили группу лиц, которые под видом оказания услуг репродуктивной клиники на протяжении нескольких лет записывали иностранных граждан родителями рожденных в Украине детей. На основании этих документов иностранцы вывозили детей за границу.