Про це повідомляє BBC.

Наразі йдеться про те, що туристи з Японії та Великої Британії відтепер можуть не здавати ПЛР-тести, коли приїдуть та поїдуть з Іспанії. Попри зняття деяких обмежень, британським громадянам все одно рекомендують не їздити за кордон, зокрема — до  Іспанії та решти країн  ЄС.

Британські громадяни, які повернуться з Іспанії, змушені будуть пройти карантин.

“Ми ясно дали зрозуміти, що люди не повинні їздити до країн з жовтого списку на свята (в списку є Іспанія). Наша рекомендація не змінилася. Ми уважно слідкуємо за списком країн із зеленого списку й додаватимемо туди інші країни, коли буде така можливість”, – сказав представник голови британського уряду Бориса Джонсона.

Наразі основна країна в зеленому списку — Португалія. Там не діють карантинні обмеження.

Однак до країн  з червоного та жовтого списків влада Британії не рекомендує громадянам їздити.

В Євросоюзі вже працюють над створенням “білого списку”. Це список країн, громадяни яких матимуть право вільно їздити до ЄС. Зараз в попередньо схваленому списку  лише сім країн, де низький рівень захворюваності на коронавірус. Це Австралія, Ізраїль, Нова Зеландія, Сінгапур, Таїланд, Південна Корея, Руанда. Цей список збираються остаточно затвердити за два тижні.

Європейські країни дещо посилили правила в’їзду для громадян інших держав. Наприклад, Іспанія вимагає від туристів, що приїздять з боку Франції сушею — негативний результат тесту на коронавірус. Велика Британія не пускає до себе мандрівників.

  • З  30 березня Польща запроваджує обов’язковий карантин для приїжджих з-за меж шенгенської зони, зокрема й  для українців.