Про це повідомляє британське видання The Guardian.

У країні розробили спеціальну систему, за якої вагітна жінка має обрати місце вакцинації та власне вакцину проти коронавірусу. За рекомендацією ВООЗ, вагітні жінки у Великій  Британії мають отримувати щеплення вакцинами Pfizer-BioNTech або Moderna.

Однак система працює некоректно. В наслідку вагітні їздять від лікарні до лікарні й не отримують щеплення взагалі.

Якщо вагітній до 40 років, система пропонує їй вакцину Oxford / AstraZeneca і не дає змоги  змінити вибір.

Однак в Королівському коледжі акушерів та гінекологів (RCOG) повідомили, що вагітних слід вакцинувати Pfizer-BioNTech чи Moderna.

Аби обійти систему, вагітним порадили звертатися до терапевта. Однак лікарі кажуть, що послуговуються тією ж загальнонаціональною системою реєстрації на щеплення і не мають можливості щось змінити.

“В результаті, вагітні жінки відчувають розчарування, розпач та безпомічність… бо їх скеровують з одного місця в інше і так по колу”, – сказав доктор Пет О’Браєн, віцепрезидент RCOG.

Минулого місяця Об’єднаний комітет Великої Британії з вакцинації та імунізації (JCVI) рекомендував вагітним жінкам вакцинуватися Pfizer-BioNTech та Moderna після того, як дані американського дослідження засвідчили безпечність саме цих вакцин для вагітних (серед 90 тисяч респонденток).

“Ми наполегливо закликаємо уряд і NHS забезпечити роботу системи, яка дає змогу вагітним жінкам – зокрема тим, хто старше 40 років, які вже були запрошені для бронювання вакцини, – легко отримати доступ до альтернативних вакцин”, – сказав О’Браєн.

  • Американські лікарі стверджують, що жінка з південної Флориди, яка отримала одну дозу вакцини проти коронавірусу під час вагітності, народила першу дитину з антитілами до COVID-19.