Про це повідомляється на сайті ВООЗ.

Відтепер ВООЗ використовуватиме грецькі літери для позначення штамів, вперше виявлених у таких країнах, як Велика Британія, Південна Африка, Бразилія та Індія.

Так, для “британського” варіанта COVID-19 обрали літеру “Альфа” (Alpha), для південноафриканського – “Бета” (Beta), для бразильського – “Гамма” (Gamma), а для індійського – “Дельта” (Delta).

Всі вони належать до групи штамів, що “викликають занепокоєння”.

Ще шість штамів COVID-19, що “становлять зацікавленість”, отримали назви: Епсилон (Epsilon – виявлено в США); Зета (Zeta – виявлено в Бразилії); Ета (Eta – виявлено в “кількох країнах”); Тета (Theta – виявлено на Філіппінах); Йота (Iota – виявлено в США); та Каппа (Kappa – виявлено в Індії).

Нові позначення для штамів COVID-19 були обрані після консультацій зі спеціально скликаною для цього експертною групою вчених.

У ВООЗ зазначили, що нова система найменувань має  спростити їх використання, а також вилучити позначення країн з назв нових варіантів коронавірусу.

У ВООЗ наголосили, що практика найменування штамів COVID-19 відповідно до країн, де вони вперше були виявлені, має “стигматизований та дискримінаційний характер”.

В організації уточнили, що запровадження нових назв не призведе до відмови від системи наукових найменувань (таких, як B.1.1.7, P.1 тощо). Вони, як і раніше, будуть використовуватися вченими.

“ВООЗ оголосила нову систему найменувань для ключових варіантів COVID-19. Назви базуються на грецькому алфавіті (тобто Альфа, Бета, Гамма тощо), що робить їх простими для вимовляння та запам’ятовування. Вони не замінять наявні наукові назви, які передають важливу наукову інформацію та будуть і надалі використовуватись у дослідженнях. Нова система найменувань має на меті запобігти називанню варіантів COVID-19 за місцями їх виявлення, що є стигматизованим та дискримінаційним“, – зазначили в ВООЗ

.

В організації закликали національні органи влади, засоби масової інформації тощо вживати нові назви штамів COVID-19.

Як зазначає британське агентство BBC, раніше уряд Індії засуджував використання назви “індійський” для варіанта коронавірусу B.1.617.2. Його вперше виявили у цій країні у жовтні 2020 року. У ВООЗ ніколи офіційно не позначали вірус так.

“Не можна стигматизувати країни за те, що там виявили нові штами та повідомили про них”, – зазначила Марія Ван Керхове, технічна директорка ВООЗ з реагування на COVID-19.

Вона закликала спостерігати за штамами вірусу та обмінюватися даними, щоб зупинити його поширення.

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) закликали багаті країни спочатку поділитися вакцинами проти коронавірусу COVID-19 з іншими країнами в рамках ініціативи Covax, а після цього робити щеплення дітям та підліткам.

  • Раніше у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) закликали багаті країни спочатку поділитися вакцинами проти коронавірусу COVID-19 з іншими країнами в рамках ініціативи Covax, а після цього робити щеплення дітям та підліткам.
  • На початку травня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) класифікувала штам коронавірусу, вперше виявлений в Індії минулого року, як “варіант, що викликає глобальне занепокоєння”.