Про це повідомляє ВВС.

Хакери зламали держсистему Ірану, яка пов’язана з роботою АЗС та надає іранцям спеціальні субсидії на бензин. Оскільки система перестала працювати, на АЗС утворилися величезні черги. Тобто неможливо було купити пальне лише за допомогою спеціальних смарткарток (йдеться про пальне низької вартості). Купити пальне, яке дорого коштує, можна було без проблем.

Про джерело кібератаки спочатку не повідомляли.

За словами заступника міністра нафти Ірану Джеліла Саларі, над тим, аби відновити роботу системи, працює група фахівців  (300 осіб). Проблему сподіваються повністю розв’язати  до ранку 28 жовтня.

Станом на 27 жовтня в країні відновили роботу не більше ніж на 30% АЗС.

До слова, уряд Ірану заявив, що за кібератаку відповідальна “одна іноземна країна”, але яка саме — не уточнили. При цьому, раніше вони звинувачували в кібератаках Ізраїль та США.

При цьому, відповідальність за хакерську атаку взяла на себе хакерська група Predatory Sparrow.

Вони заявили, що хакерська атака – це “відповідь на кібердії терористичного режиму Тегерану проти людей в регіоні та всьому світі”. За їх словами, урядовці знали про заплановану атаку, а хакери діяли так, аби не надто нашкодити країні.

Окрім цієї кібератаки, група взяла відповідальність за злам системи залізничної мережі Ірану в липні, коли на табло залізничних станцій некоректно показувало графік руху поїздів.

  • У травні стало відомо, що американська енергетична компанія Colonial Pipeline, яка є оператором одного з найбільших у США трубопроводів, стала жертвою хакерської атаки. У компанії дізналися про кібератаку у п’ятницю, 7 травня. Під час атаки була застосована “програма-вимагач”. Федеральне бюро розслідувань уже підтвердило, що за кібератаку відповідальна злочинна група DarkSide.
  • Уряд США в неділю ввів надзвичайний стан після того, як найбільший паливопровід в США піддався кібератаці з використанням програм-вимагачів.
  • Американські штати на півдні на південному заході країни повідомили про те, що на деяких автозаправних станціях вже закінчився бензин. Американці купують більше палива, ніж потрібно, бо бояться, що налагодити роботу трубопроводу Colonial Pipeline не вдасться.
  • За даними агентства Вloomberg, Colonial Pipeline виплатила хакерам майже 5 мільйонів доларів у криптовалюті, аби вони розблокували їх роботу. В компанії кажуть, що це неправда.