Про це повідомляє видання Financial Times.

Книгу під назвою “Люди Путіна: Як КДБ повернув собі Росію і почав завойовувати Захід” (Putin’s People: How the KGB Took Back Russia and then Took on the West) написала колишня кореспондентка газети FT у Москві Кетрін Белтон.

У ній розповідається про прихід Путіна до влади за допомогою КДБ-ФСБ та його зв’язках з олігархами.

В позовах, які надійшли до лондонського суду, йдеться про нібито наклепницькі відомості, що містяться в книзі, зазначає FT. Зазначається, що співвласник “Альфа-груп” Михайло Фрідман, голова ради директорів “Альфа-банку” Петро Авен, бізнесмен Шалва Чигиринський й компанія “Роснефть” заявляють, що викладене в книзі є наклепом.

Представник Михайла Фрідмана повідомив виданню, що бізнесмени подали позови не змовляючись, між собою цю тему не обговорювали. Він вказав, що видавництво до цього відмовилося обговорювати запропоновані адвокатами заходи щодо виправлення ситуації.

“Роснефть” на запит щодо коментаря не відповіла. З Чигиринським видання зв’язатися не змогло.

Своєю чергою у видавництві HarperCollins заявили, що захищатимуть “проривну книгу”, яка, на їхню думку, представляє суспільний інтерес.

У березні цього року також стало відомо, що в суд на це ж видавництво подав Роман Абрамович, який порахував наклепом інформацію зі згадної книги про купівлю ним лондонського “Челсі” за особистим розпорядженням Путіна.

  • Нагадаємо, президент США Джо Байден оголосив режим надзвичайної ситуації через загрозу національній безпеці, зумовленій шкідливою іноземною діяльністю уряду Росії.
  • 15 квітня США офіційно ввели нові санкції проти Російської Федерації. Санкції викликані кібератаками Росії на урядові ресурси США, а також анексією Криму.
  • Коментуючи введення санкцій, Байден сказав, що Росія та США могли б співпрацювати. 
  • Зауважимо, Байден та Путін вже спілкувалися телефоном. Що американський лідер казав про Україну — в матеріалі.