Комфорт не за всі гроші світу: як обрати новобудову в Києві
СПЕЦПРОЕКТ
Експертиза: Володимир Хенгiстов
Фото: Олександр Кужельний
Дизайн: Анна Барахтянська
Ідея: Ростислав Буняк
Біда в тім, що не у всіх нас є на це гроші. То що, змиритися?

Ні.

Не завжди потрібно міняти комфорт, спокій і безпеку на "демократичний цінник". Інколи, слід лише уважніше придивитися до того, що пропонує вам забудовник, і зрозуміти, в якій новобудові є комфорт, а в якій його бути не може.
Журналіст "Букв" і урбаніст Володимир Хенгістов знайшли хороший приклад, аби спростувати помилкове твердження начебто економ-житло апріорі обмежене та суттєво поступається комфортом дорогим аналогам. Ми відвідали ЖК "Варшавський". Забудовник Stolitsa Group каже, це житло "економ-класу".
ПОГАНО
ДОБРЕ
Тож, пограємо в гру "Добре" чи "Погано"?
Київський покупець квартири поставлений в незручне становище: хочеш не лише квартиру, а й комфортне середовище навколо неї — плати більше.
ЗУСТРІЧАЮТЬ ЗА ФАСАДОМ
Уявіть найбанальнішу у світі висотку… Рідко який забудовник витрачатиметься на виразні фасади. Або встановлюватиме темні склопакети чи експериментуватиме з об'ємами.
Найчастіше київські новобудови економ-класу — це типові проекти, зведені з недорогих матеріалів. За примітивність їх часто називають "коробками".
І, звісно, "коробки" намагаються вигнати якнайвище, щоби продати побільше квартир.

Чи це погано? Ні, у кількості поверхів немає нічого незвичайного. Але проблеми з'являються всередині: зі зручністю користування ліфтами та пішими проходами. Бо на цьому теж економлять — навіть не сумнівайтеся.
У Stolitsa Group не відмовилися від багатоповерховості. Але й не стали розмальовувати будинки у веселі кольори та не заощаджували на темних склопакетах.
Фасади "Варшавського" виглядають стримано й недешево, як для бюджетного житла. Будинки комплексу мають різну висотність. Тож вони не зливаються в суцільну "стіну".

Єдине, що псує зовнішній вигляд будинків, — кондиціонери на стінах. Окремі ніші для них просто не передбачені...
НЕ ПАРКУВАТИСЯ У ДВОРІ
Комфортне подвір'я, де можна гуляти й відпочивати — одна з витрат, на якій нерідко заощаджують забудовники.
В економ-класі не передбачені підземні паркінги, адже ціна такого паркомісця не набагато менша за вартість квартири. Тому на парковку перетворюється сам двір.
Звісно, за будівельними нормами тут облаштують дешевий дитячий майданчик. Але до нього доведеться йти крізь щільно запарковані машини, а навколо майже не саджатимуть дерева (ще одна витрата, яку можна сміливо урізати).

Так подвір'я стане загазованим бетонним плацом, куди не захочеться зайвий раз виходити.
У "Варшавському" кожен двір утворено трьома різними будинками і задумано як простір для ігор та відпочинку. Тому всі двори тут закриті для автівок.
Оскільки паркомісць все ж не вистачає і мешканці залишають автомобілі просто на навколишніх тротуарах, Stolitsa Group обіцяє звести ще наземний багаторівневий паркінг.

У дворах є і дитячий, і спортивний майданчики, а на перших поверхах всюди облаштовано палісадники, де можна організовувати пікніки та барбекю. Так серед мешканців зав'язуються знайомства та довірливі стосунки — і це доволі просте рішення, на якому не слід економити девелоперам.
МІЙ ЖК — МОЯ ФОРТЕЦЯ
Територія звичайних "економ-класів" — прохідна. Відсутні не лише місця для цивілізованого відпочинку, але й елементарне відчуття безпеки.
Часто, під вікнами таких будинків бешкетуватимуть та розпиватимуть спиртне…

Користуватися ж дворами "Варшавського мікрорайону" можуть лише їхні мешканці. Натомість вулиці, якими можна скоротити шлях крізь мікрорайон, відкриті для всіх.
Огорожа навколо кожного двору зупиняє "випадкових перехожих". Паркани навколо дворів прозорі, тому люди бачать, що відбувається з обох боків. Це робить і вулицю, і двір безпечнішими.
Тож тут доволі розслаблена атмосфера: діти спокійно залишають свої іграшки на майданчику, не остерігаючись, що їх поцуплять. Хоча сприяє цьому не лише огорожа: у кожному будинку є охорона, що зовсім не характерно для економ-класу.
Ще один плюс: усі входи до під'їздів прозорі та розташовані на одному рівні з землею.
Це не тільки полегшує доступ для маломобільних містян, але й дозволяє бачити, що відбувається на вулиці та у дворі.
ВСЕ ПІД БОКОМ
За покупками та дозвіллям жителям бюджетних "спальників" часто доводиться їздити, адже найчастіше їхні комплекси — лише місце для ночівлі.
Мешканцям "Варшавського" пощастило значно більше. На перших поверхах житлових будинків розмістилися численні крамниці, сервіси та кав'ярні.
І тут доволі непоганий вибір: є куди сходити за покупками і є де посидіти з друзями. Так житловий комплекс стає живою локацією, а не вимерлим місцем.
Також заплановано будівництво приватного дитячого садка, де також розміститься початкова школа.
Що, погодьтеся, теж не надто економна витрата...
Лише нещодавно на Виноградар почали будувати метро, тому зараз сюди можна дістатися автобусами чи маршрутками. Але головним засобом пересування тут залишаються автівки.

Це не дивно:
Поблизу таких забудов не працює майже нічого, крім дрібних гастрономів.
Кажуть, що чим серйозніша конкуренція між забудовниками — тим краще для міста та його мешканців. Це означає, що навіть економне житло, на яке так не люблять витрачатися девелопери, може бути безпечним та зручним для життя місцем.
Отже, не варто хапатися за першу-ліпшу квартиру, якою б привабливою не була її ціна. Так, ви заощадите на квадратних метрах, але недобросовісний забудовник зекономить на якості вашого повсякденного життя.
ЯК ОБРАТИ ЖИТЛО?
Тому дуже важливо заздалегідь обрати собі відповідального забудовника. Для цього обов'язково зверніть увагу на інші зведені ним об'єкти. Так ви переконаєтесь, чи дійсно він реалізує те, що обіцяє — і наскільки сумлінно він ставиться не лише до архітектури своїх будинків, але й до комфорту їхніх мешканців.
Як не псувати Київ: 12 правил і порад поводження з містом
Ранiше "Букви" пояснювали, чому відгородитися від сусідів — не найкраща ідея. Ми склали список із 12 правил і порад поводження з містом. Якби їх дотримувалися забудовники, а також самі кияни, столиця була би геть іншою. Але...
... ЩЕ ТРОХИ ЕКСПЕРТИЗИ
СПЕЦПРОЕКТ №1
Життя за парканом. Чи варто купувати квартиру в закритому ЖК?
Кияни вподобали закриті двори. Огорожі, відеокамери, вхід за перепустками — робиться все, аби відгородитися від зовнішнього світу. Це соціофобія чи новий тренд у житлобудуванні?
СПЕЦПРОЕКТ №2
Made on
Tilda