Про це повідомляють #Букви.

Так, спочатку автори проєктів постанов – народні депутати Ірина Геращенко, Олексій Гончаренко, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Михайло Бондар, Олег Синютка, Володимир В’ятрович, Ірина Фріз, Ростислав Павленко, Вікторія Сюмар, Марія Іонова, Василь Німченко – №№5599-П, 5599-П1, 5599-П2, 5599-П3, 5599-П4, 5599-П5, 5599-П6, 5599-П7, 5599-П8, 5599-П9, 5599-П10, 5599-П11 доповіли щодо доцільності їх прийняття.

Голова комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Сергій Кальченко зазначив, що комітет рекомендує Раді визначитися щодо цих проєктів постанов шляхом голосування.

За результатами голосування жоден із проєктів постанов не набрав голосів для їхнього прийняття.

Фото: #Букви

Що не так із законопроєктом “про олігархів”?

Прийняття у першому читанні законопроєкту Володимира Зеленського про олігархів в українському суспільстві майже не помітили. Проте цей законопроєкт привернув увагу міжнародних експертів.

Оглядач Кеннет Рапоза для Forbes написав, що політика Зеленського щодо “деолігархізації”, яка була розкритикована Венеціанською комісією, може стати інструментом для боротьби з опонентами через введення індивідуальних санкцій.

Міжнародні експерти переконані, що закон “слуг” про боротьбу з олігархами – це шлях до узурпації влади.

Британський історик, письменник і журналіст, професор історії в Гарвардському університеті та старший науковий співробітник Оксфордського університету, Інституту Гувера та Стенфордського університету Ніл Ферґюсон назвав законопроєкт Зеленського “небезпечним прецедентом”. За його словами, намагання створити виняткові закони для конкретних соціальних верств може погано закінчитись. Свої слова він проілюстрував прикладом впровадження у радянській термінології слова “куркулі” й тих наслідків, до яких це призвело.

Схожу думку висловив Фарід Закарія, в минулому головний редактор видання Foreign Affairs, головний редактор Newsweek International, багаторічний ведучий каналу CNN: на його думку, законопроєкт про деолігархізацію створює ризик для вільного функціонування ЗМІ й свободи слова в Україні.

Андерс Ослунд, провідний міжнародний експерт з питань національних економік України, Росії та країн колишнього СРСР, професор Джорджтаунського університету, старший науковий співробітник Atlantic Council та Інституту Петерсона напряму порівняв ініціативу Володимира Зеленського з кроками Володимира Путіна на початку його шляху до абсолютної влади у 2000-х. 

У законопроєкті Зеленського немає чіткого регулювання поняття “олігарх”. При цьому пропонований президентом законопроєкт не дає реальних механізмів усунення їхнього впливу на економіко-політичне життя держави.

  • Днями президент України Володимир Зеленський вперше прокоментував розслідування “Слідство.Інфо” за матеріалами Pandora Papers про офшори, які мають стосунок до нього та його оточення. Однак глава держави уникнув відповіді на низку запитань.