Про це йшлося під час міністерського засідання НАТО.

Росія та Україна були першим ключовим питанням, яке озвучив держсекретар Білого дому. Він зазначив, що світова спільнота глибоко стурбована доказами того, що Росія планувала значні агресивні дії проти України. У планах агресора – зусилля з дестабілізації України зсередини, а також масштабні військові операції.

Блінкен зазначив, що таке вже було у 2014 році під час широкомасштабного вторгнення Росії в Україну.

“Тоді, як і зараз, вони посилили дезінформацію, щоб виправдати Україну агресором, щоб виправдати заздалегідь сплановані військові дії”, – зазначив він.

А останніми тижнями вони також спостерігали значний сплеск – більш ніж у десять разів – активності в соціальних мережах, що ведуть антиукраїнську пропаганду, наближаючись до рівня, який востаннє спостерігався напередодні вторгнення Росії в Україну у 2014 році.

“Тепер ми не знаємо, чи прийняв президент Путін рішення про вторгнення. Ми знаємо, що він створює можливості для цього в найкоротші терміни, якщо він так вирішить. Тому, попри невизначеність намірів і термінів, ми повинні підготуватися до всіх непередбачених ситуацій, працюючи над тим, щоб Росія змінила курс”, – заявив держсекретар США.

Блінкен додав, що Сполучені Штати інтенсивно співпрацюють із союзниками та партнерами з цього питання, а також безпосередньо з президентом Путіним.

Варто зазначити, що Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про захист України у разі прямої загрози з боку Російської Федерації.

Нагадаємо, розвідка США повідомила, що президент Росії Володимир Путін може зважитися на вторгнення на початку наступного року. Не виключають сценарій, згідно з яким війська перейдуть в Україну з Криму, російського кордону та через Білорусь. Згідно з експертною оцінкою, вторгнення відбудеться за участі 100 батальйонних тактичних груп, або потенційно близько до 100 000 осіб.

Приблизно половина цієї кількості тактичних груп уже на позиціях, і будь-яке вторгнення матиме повітряну підтримку. Москва також призвала десятки тисяч резервістів у безпрецедентних для пострадянських часів масштабах. Вони пояснили, що роль резервістів у будь-якому конфлікті полягатиме у забезпеченні безпеки території на пізнішому етапі після того, як тактичні батальйони прокладуть шлях. Публічно ж Росія не оголошувала жодного великого призову резервістів.

  • Колишній спеціальний представник Державного департаменту США в Україні Курт Волкер припустив, що президент Росії Володимир Путін робить все для отримання поступок від України та Європи.
  • Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати розглядають можливість надіслати додаткову зброю до України, оскільки зростають побоювання щодо потенційного російського вторгнення.
  • 25 листопада канцлерка Німеччини Ангела Меркель застерегла Росію від агресії проти України та пригрозила санкціями.