Росія саботує повноцінну роботу «зернового коридору» – ООН

За даними Організації Об’єднаних Націй (ООН), дія "зернової угоди", яка передбачає безпечний експорт українського зерна та добрив нині неповноцінна через блокування російською стороною порту "Південний".

Неділя, 28 травня 2023, 13:01

Джерело: Reuters.

“Зернова ініціатива” охоплює три порти, але з 29 квітня жодному судну не дозволено відвідувати порт “Південний”.

Як повідомляється, Організація Об’єднаних Націй і Туреччина співпрацюють з іншими сторонами у питанні відновлення повноцінних операцій і усунення всіх перешкод, які обмежують дію “чорноморської зернової угоди”.

Раніше Україна вже висунула звинувачення Росії щодо фактичного виключення порту “Південний” з “чорноморської ініціативи”. Росія, своєю чергою, поскаржилася на неможливість експортувати аміак по трубопроводу в “Південний”.

Згідно із “чорноморською угодою” про експорт зерна, Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі, до складу якого входять офіційні особи з України, Росії, Туреччини та ООН, надає дозволи на судна та проводить інспекції кораблів на в’їзді та на виході.

Відтак, у Спільному координаційному центрі повідомили, що нині 54 судна очікують руху в українські порти. З них лише 11 заявок надіслано в СКЦ для реєстрації.

У четвер, 25 травня, СКЦ не здійснив реєстрацію жодного нового судна, проте в ООН повідомили, що в п’ятницю, 26 травня, були погоджені два кораблі. Зараз в українських портах завантажуються 13 суден: шість у Чорноморську та сім в Одесі.

Наголошено, що Росія знову погрожує виходом із “чорноморської зернової ініціативи”.  Ті самі погрози вище керівництво РФ висловлювало і в березні, проте зрештою у Кремлі погодилися на продовження угоди ще на 60 днів.

Також Москва вимагає підключення російського “Россєльхозбанку” до міжнародної платіжної мережі SWIFT. У разі відмови Путін погрожує зупинити дію угоди.

Теги: експорт зерна, зернова ініциатива, Зерновий коридор, порти України, російсько-українська війна, українське зерно, порт, порты

Межа у Telegram

Підписатись