Про це сказано на сайті Білого дому.

Прогрес у двосторонніх відносинах з Росією США відтепер визначатимуть в залежності від (не) виконання чітких орієнтирів та очікувань, про які говорили Путін та Байден під час зустрічі.

“Ми вважаємо, що за результатами цієї поїздки ми виробили загальну стратегію з союзниками, а також встановили деякі чіткі орієнтири з Росією, деякі чіткі очікування. Ми також повідомили їм про можливості, якими ми володіємо, якщо вони вирішать не вживати заходів проти злочинців, які атакують нашу критично важливу інфраструктуру з території Росії”, – сказав Салліван.

На думку радника Байдена, президенту США вдалося досягти певного прогресу під час зустрічі.

“Обидва президенти домовилися, що повернуть своїх послів до столиць. Посол Салліван повернеться до Москви, а посол Антонов повернеться до Вашингтона”, – додав він.

Окрім того, що президенти домовилися про подальшу співпрацю в певних напрямах, Байден відкрито висловив незгоду з Путіним в деяких питаннях. Зокрема, щодо кібератак з території Росії, незаконно затриманих російських активістів, арештів політичної опозиції тощо.

Тепер США чекатимуть на будь-який прогрес у відносинах з Росією. Якщо ситуація у напрямах, які обговорювали президенти, поліпшиться  –  тож переговори були ефективними та результативними.

  • Зустріч президента США Джо Байдена та російського лідера Володимира Путіна в Женеві (Швейцарія) відбулася на віллі XVIII століття в Женеві 16 червня. За тиждень до зустрічі територію відмежували спеціальними барикадами та колючим дротом.
  • У Вашингтоні не очікували, що в результаті зустрічі вдасться розв’язати всі американо-російські проблеми.
  • У Комітеті з міжнародних відносин Сенату США немає спільного сприйняття саміту президента США Джо Байдена та президента Росії Володимира Путіна. Думки представників Демократичної та Республіканської партій розділилися.