Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров’я України та апарату РНБО України.

Суттєве зниження кількості щеплень співпало із Великодніми святами в нашій країні.

Так, 3 травня в Україні були щеплені 919 людей. При цьому жодного щеплення не зробили у: Вінницькій, Івано-Франківській, Луганській, Львівській, Одеській, Рівненській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Водночас 2 травня по всій Україні лише 177 людей були щеплені проти COVID-19. Як відомо, цього дня українці святкували Великдень.

Примітно, що в МОЗ не наводили дані про кількість щеплень за регіонами станом на 2 травня (у відомстві вказали лише загальну кількість вакцинованих цього дня людей).

Водночас, за даними апарату РНБО, щеплення 2 травня робили лише в трьох областях: Київській (17), Миколаївській (95) та Луганській (65).

У всіх інших областях 2 травня не зробили жодного щеплення.

Що стосується 1 травня, то цього дня були вакциновані проти коронавірусу 2 661 людина. І також були регіони, де не зробили жодного щеплення. Це 5 областей: Івано-Франківська, Кіровоградська, Луганська, Тернопільська та Хмельницька.

Як повідомив сьогодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов, загалом станом на сьогодні в Україні були вакциновані проти коронавірусу 756 022 людини. За словами Степанова, “з них отримали 1 дозу – 756 020 осіб, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 290 осіб (із них 2 особи отримали 1 дозу за кордоном)”.

Ймовірно, у МОЗ припустилися помилки в підрахунках і не врахували двох осіб, які отримали дві дози за кордоном, у показнику вакцинованих першою дозою.

  • 24 лютого в Україні стартував процес вакцинації проти коронавірусу COVID-19. Перше щеплення препаратом Covishield  зробили лікарю-реаніматологу з Черкас. Йдеться про вакцину під торговою маркою Covishield, що випускається в Індії за ліцензією британсько-шведської компанії AstraZeneca
  • Вакциною Covishield уже публічно вакцинувалися президент Володимир Зеленський, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
  • Міністерство охорони здоров’я України видало наказ, згідно із яким учасники бойових дій, нардепи та відомі особи, старші за 60 років, можуть претендувати на залишки доз вакцини проти коронавірусу COVID-19.
  • 19 березня Максим Степанов оголосив, що Україна перейшла до другого етапу вакцинації проти коронавірусу COVID-19. Згодом він визнав, що вакцинація проти коронавірусу COVID-19 в Україні відстає майже в два рази від плану.
  • У вівторок, 13 квітня, в Україні розпочалося щеплення вакциною проти коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • 16 квітня до України доставлено першу партію вакцини проти коронавірусу COVID-19 розробки американської компанії Pfizer та німецької BioNTech. 18 квітня розпочалася вакцинація цим препаратом.