Про це повідомив сьогодні на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Про таку можливість для компаній він оголосив напередодні, 22 квітня. За словами Ляшка, наразі на вакцинацію через контакт-центр уже записалося 84 колективи.

“Хотів би одразу попередити, що ніякої зради немає. Вакцинація в Україні продовжується відповідно до етапів, які визначені дорожньою картою. Водночас, реєстрація колективів призначена для того, щоб ми оперативно, у разі надходження великої кількості доз вакцини, ефективно використовували всі платформи для проведення щеплень… За вчора вже записалося 84 колективи, загалом, це 10 390 осіб”, – зазначив Ляшко.

Він нагадав, що на сьогодні вакцинація проти COVID-19 відбувається на двох платформах: у пунктах щеплення і мобільними бригадами. Окрім того, у разі надходження великих партій вакцини проти COVID-19 МОЗ готове відкривати і вакцинальні центри.

“Вакцинація за цим листом очікування (колективів компаній, – ред.) відбуватиметься лише за наявності великої кількості доз вакцини, яка не використовується для пунктів щеплення”, – наголосив Ляшко, уточнивши, що мобільні бригади виїжджатимуть до колективів і проводитимуть щеплення на місці.

Щеплювати будуть “тією вакциною, яку буде найбільш доречно використати в конкретний період на платформі мобільних бригад”.

За словами санлікаря, немає обмежень щодо того, яка це компанія – державна, комунальна чи приватна.
Ляшко також наголосив, що вакцинація колективів не є порушенням дорожньої карти, оскільки нею передбачено поєднання кількох етапів здійснення вакцинації.

“Оскільки ми говоримо про перший, другий етап і початок третього етапу, в них близько 10 млн осіб. Але є ще люди, які думають, вагаються, не можуть у цей період часу пройти щеплення. Тому для того, щоб вакцина не лежала на складах, а ефективно використовувалася, будуть запрошуватися особи з інших етапів. Або будуть працювати мобільні бригади в організованих колективах”, – пояснив Ляшко.

(На відео – з 4:40 та 14:25)

  • 24 лютого в Україні стартував процес вакцинації проти коронавірусу COVID-19. Перше щеплення препаратом Covishield  зробили лікарю-реаніматологу з Черкас. Йдеться про вакцину під торговою маркою Covishield, що випускається в Індії за ліцензією британсько-шведської компанії AstraZeneca
  • Вакциною Covishield уже публічно вакцинувалися президент Володимир Зеленський, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
  • Міністерство охорони здоров’я України видало наказ, згідно із яким учасники бойових дій, нардепи та відомі особи, старші за 60 років, можуть претендувати на залишки доз вакцини проти коронавірусу COVID-19.
  • 19 березня Максим Степанов оголосив, що Україна перейшла до другого етапу вакцинації проти коронавірусу COVID-19. Згодом він визнав, що вакцинація проти коронавірусу COVID-19 в Україні відстає майже в два рази від плану.
  • У вівторок, 13 квітня, в Україні розпочалося щеплення вакциною проти коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • 16 квітня до України доставлено першу партію вакцини проти коронавірусу COVID-19 розробки американської компанії Pfizer та німецької BioNTech. 18 квітня розпочалася вакцинація цим препаратом.