Про це розповів на зустрічі з журналістами заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Про подробиці, зокрема, інформують агентство “Укрінформ”, “Радіо Свобода” та “РБК-Україна”.

У МОЗ очікують прибуття 473,85 тис. доз вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Її  мають доставити в межах глобальної ініціативи COVAX.

“Приходить Pfizer у рамках глобальної ініціативи COVAX. Це 473 850 доз. Він розпочинає приходити наступного тижня, але не однією поставкою, а впродовж 3-4 днів”, – зазначив Ляшко.

“Сьогодні ми очікуємо, що перша поставка прийде у вівторок (18 травня, – ред.)“, – уточнив головний санлікар.

За його словами, оскільки постачання вакцини відбуватиметься поступово (чотирма партіями), розчинник до неї надійде в останній постачі (він необхідний для приготування дози для щеплення). І орієнтовно з понеділка, 24 травня, вакцину почнуть розвозити в регіони.

Вакцина буде спочатку прийматися на національний склад, а вже звідти здійснюватимуть розподіл по областях.

Ляшко зауважив, що більша частина з майбутньої постачі (378 тисяч доз) зарезервована за освітянами. Нею планується щепити 189 тисяч працівників закладів освіти різних рівнів, зарезервувавши за ними відразу другу дозу (це працівники дитсадків, шкіл, училищ, вишів). Йдеться про всіх працівників, починаючи від вихователів, вчителів, викладачів і закінчуючи технічним персоналом та охороною.

У МОЗ хочуть вакцинувати педагогів до початку навчального року. Мобільні бригади, що здійснюють вакцинацію, приїздитимуть безпосередньо до закладів освіти. Щеплення має бути добровільним.

“Якщо людина офіційно працевлаштована в закладі освіти, вона має піти до свого керівника і поінформувати його про бажання щеплюватися. Керівники передають інформацію до місцевих департаментів освіти, а вже звідти інформація передається до департаментів охорони здоров’я”, – пояснив Ляшко.

Головний санлікар зазначив, що у разі введення жорстких карантинних обмежень у наступному навчальному році, освітні установи планують не закривати (для цього і хочуть вакцинувати освітян). “Онлайн-освіта не замінить оффлайн-освіту. Ми хочемо, щоб вони працювали навіть в умовах жорсткого карантину”, – заявив він.

Решта доз буде призначена для вакцинації осіб із пріоритетних груп (з 1 та 2 етапів вакцинальної кампанії), які з різних причин не отримали щеплення раніше.

Ляшко також повідомив, що наразі щеплення отримали 60 163 працівники закладів освіти (серед них майже 22 тисячі осіб, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання).

Згідно з даними на сайті МОЗ, в рамках першого етапу вакцинують: медиків, котрі надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19; мешканців інтернатів, будинків догляду за літніми людьми та персонал цих закладів; учасників Операції об’єднаних сил.

У рамках другого етапу вакцинують: літніх людей від 80 років; медичних працівників та персонал, які працюють у закладах охорони здоров’я; соціальних працівників.

Перший і другий етап вакцинації відбуваються в Україні паралельно.

  • 24 лютого в Україні стартував процес вакцинації проти коронавірусу COVID-19. Перше щеплення препаратом Covishield  зробили лікарю-реаніматологу з Черкас. Йдеться про вакцину під торговою маркою Covishield, що випускається в Індії за ліцензією британсько-шведської компанії AstraZeneca.
  • Вакциною Covishield уже публічно вакцинувалися президент Володимир Зеленський, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
  • 19 березня Максим Степанов оголосив, що Україна перейшла до другого етапу вакцинації проти коронавірусу COVID-19. Згодом він визнав, що вакцинація проти коронавірусу COVID-19 в Україні відстає майже у два рази від плану.
  • 13 квітня в Україні розпочалося щеплення вакциною проти коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • 16 квітня до України доставлено першу партію вакцини проти коронавірусу COVID-19 розробки американської компанії Pfizer та німецької BioNTech. 18 квітня розпочалася вакцинація цим препаратом.
  • 23 квітня в Україну доставили понад 367 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio. Її вирішили використати в основному для вакцинації людей віком 65+, а також для повторного щеплення тих, хто отримав першу дозу препарату Covishield.
  • 30 квітня до України прибула друга партія вакцини проти коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. 9 травня до України прибула чергова партія вакцини CoronaVac від компанії Sinovac Biotech (500 тисяч доз).