Про це, зокрема, повідомляють агентство “Укрінформ”, “Громадське” та ТСН.

Партію вакцини доставили літаком у столичний Міжнародний аеропорт “Київ” імені Сікорського.

Літак зустрічали заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко з представниками ЮНІСЕФ та бюро ВООЗ в Україні.

Раніше доставку препарату анонсував міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Йдеться про перші 117 тисяч доз вакцини Pfizer, які надійшли в рамках глобального механізму COVAX. Цю партію очікували в Україні ще в лютому, проте препарат доставили лише зараз.

Вакциною Pfizer із першої партії в першу чергу будуть щеплювати мешканців будинків-інтернатів, будинків для літніх людей та осіб, які там працюють.

Після цього вакцинують працівників Державної служби надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби.

Як розповів журналістам Віктор Ляшко, цю партію вакцини планують розділити на дві частини, щоб потім нею ж зробити друге щеплення.

Завтра, 17 квітня, вакцину планують розвезти по регіонах (перші 29,5 тис. доз), а 18 квітня вже почнуться щеплення.

Вакцину будуть транспортувати у спеціальних контейнерах із сухим льодом. Там вона може зберігати температуру до -70 градусів. У контейнерах препарат може зберігатися впродовж місяця.

Всього в рамках ініціативи COVAX Україна розраховує отримати 8 млн доз вакцин різних виробників.

Окремо Україна уклала з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer договір на постачання 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19.

Фото: hromadske.ua

Фото: Ірини Маркевич/ТСН

Нагадаємо, що вакцина Pfizer/BioNTech — це вакцина проти COVID-19, що вводиться внутрішньом’язово. Вона містить модифіковану мРНК. Препарат має ефективність 95%. Для вакцинації потрібно ввести дві дози з інтервалом у три тижні. Вакцину слід зберігати та транспортувати при ультранизьких температурах нижче -70 °C.

В березні Pfizer заявила, що її вакцина проти COVID-19 залишається високоефективною через шість місяців з початку її використання.

Також дослідження показали, що ефективність вакцини Pfizer/BioNTech серед підлітків 12-15 років становить 100%.

  • 24 лютого в Україні стартував процес вакцинації проти коронавірусу COVID-19. Перше щеплення препаратом Covishield  зробили лікарю-реаніматологу з Черкас. Йдеться про вакцину під торговою маркою Covishield, що випускається в Індії за ліцензією британсько-шведської компанії AstraZeneca
  • Вакциною Covishield уже публічно вакцинувалися президент Володимир Зеленський, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
  • 19 березня Максим Степанов оголосив, що Україна перейшла до другого етапу вакцинації проти коронавірусу COVID-19. Згодом він визнав, що вакцинація проти коронавірусу COVID-19 в Україні відстає майже в два рази від плану.
  • У вівторок, 13 квітня, в Україні розпочинається щеплення вакциною проти коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.
  • Раніше Максим Степанов заявляв, що Україна розраховує отримати 32 млн доз вакцин проти коронавірусу COVID-19. Йдеться як про вакцини від глобальної ініціативи COVAX, так і за прямими контрактами з виробниками.